Zařiďte si trendy obývák!

Obývák, chcete-li obývací pokoj, je společenskou místností každého bytu či domu. I v garsonce je většinou jediný pokoj řešený spíše jako obývák (kvalitní rozkládací pohovka z něj v mžiku udělá ložnici). Je to místo, kde se večer u televize či čehokoli jiného sejde celá rodina, místo, kam posadíte návštěvu, kde relaxujete a trávíte společný čas. I ve větších studentských bytech to bývá pokoj, který užívají všichni, kde se všichni sejdou a společně se baví. Pokud teď přemýšlíte, že byste rádi změnu a obývák trochu „upgradovali“ nebo dokonce zrovna nové bydlení zařizujete, pak se nechte inspirovat následujícími řádky.

Moderní obývák

V dobách našich rodičů a prarodičů vévodily obývákům bytelné, objemné obývací stěny. Pamatujte? Pohltily všechno – od nádobí a knih přes televizi až po nejrůznější dekorační předměty v podobě váziček a sošek. Dnes vedou vzdušné prostory, minimalismus, jednoduchost. Žádná přeplácanost. I stěhování je pak o hodně snazší! Každému pokoji pak dominuje pohodlná sedačka (sedací souprava, máte-li ty správně velké prostory) a spousta z nás si neumí představit obývák bez televize nebo dokonce domácího kina. Z podlah zmizely koberce přes celou místnost a volí se spíše menší, které jen dodají na útulnosti a zpestří místnost. Oblibu si získaly praktické a velmi dobře vypadající podlahy v podobě marmolea (přírodního linolea) či plovoucích podlah. Ve vhodně zvoleném odstínu místnost neuvěřitelně zútulní a v souladu s ostatními prvky, jako je nábytek či doplňky, ji dovede k dokonalosti. Ve starých bytech se pak vyplatí investovat do renovace původních parket, dodají bydlení v prostorách s vysokými stropy opravdový šmrnc a skvěle se tam hodí.

Obývák podle mého gusta

Co se jednomu líbí, druhému nemusí. Však to známe. Řídit se aktuálními trendy není na škodu, ale nejdůležitější je, aby se lidé ve svém obydlí cítili dobře a jako doma. Máte-li rádi retro nebo venkovský styl, prosím. I tak se dá zařídit obývák odpovídající potřebám moderní doby. Pomůže vám k tomu správný nábytek, doplňky, tapety… Nechte si vyrobit nábytek na míru a vytvořte si obývák přesně podle svých představ. U Roháče & Fejty vám rádi ukážeme na návrhu 3D, jak by v reálu vypadala vaše představa o dokonalém pokoji. A ani takový retrostyl nemusí znamenat návrat do dob obřích obývacích stěn. Retrostyl se řídí potřebami dneška. Stačí jen správný nábytek, křesílka, geometrické vzory a barvy. Rádi vám pomůžeme s výběrem toho nejvhodnějšího právě pro váš obývák. Fantazii se meze nekladou, ale zároveň myslete na to, že bydlení si zařizujete na delší čas a měnit ho podle nálad není ideální. Pohodlí a pocit domova je při zařizovaní bydlení to nejdůležitější.

Stavte se u nás a nechte si poradit. Máme zkušenosti a rádi se o ně s vámi podělíme…