Zařiďte pokoj pro školáka

Prázdniny jsou definitivně za námi a s nimi i bezstarostný čas bez úkolů a školních povinností. A to se týká jak dětí školou povinných, tak i jejich rodičů. Nastalo období shánění školních pomůcek, stání ve frontách v papírnictví, obalování sešitů a v neposlední řadě i vybavování dětských pokojů. I ti nejmenší školáci totiž potřebují místo, kde si budou psát úkoly, učit se a ukládat sešity a učebnice. Pokud i vy patříte mezi rodiče, kteří právě vybavují pokoj školákovi, zbystřete a nechte se inspirovat.

Rostoucí nábytek je základ

Ideálním řešením do dětských pokojů je tzv. rostoucí nábytek. Jak už název napovídá, jedná se o kousky, které s dětmi rostou. Vyplatí se tedy do takového nábytku investovat. Kvalitní stůl a židle jsou základ každého dětského a studentského pokoje. A pořídíte-li svým ratolestem rostoucí nábytek, může jim vydržet klidně až do maturity. Zatímco doplňky a hračky se budou v průběhu dospívání měnit, stůl a židle můžou zůstat v pokoji celé roky. Stačí jen při jeho pořizování myslet prakticky a zvolit decentnější provedení, které zapadne do dětského pokoje plného hraček stejně jako do „dospěláckého“ studentského pokoje. Na trhu je dnes nepřeberné množství zajímavých kousků, ale v případě rostoucího nábytku je výhodnější zvolit ten na míru. Budete tak mít jistotu, že je vyroben z kvalitních materiálů a přesně podle vašich představ. U Roháče & Fejty navíc můžete využít 3D vizualizaci, díky které uvidíte, jak se ten či onen kousek nábytku bude do dětského pokoje hodit a jak ho rozmístit co nejpraktičtěji.

Můj pokoj, můj hrad

Více než kdekoli jinde se právě v dětském pokoji musí jeho majitelé cítit co nejlíp. Je to jediné místo, kde jsou děti svým vlastním pánem, je to jejich útočiště, místo pro hry, spánek i školní povinnosti. Proto by se i děti samotné měly do jeho zařizování zapojit. Vyberte jim kvalitní nábytek, ale na nich už nechte třeba doplňky, barvu stěn nebo umístění jednotlivých skříněk. Nechte je vybrat si třeba lampičku na psací stůl nebo skříňku na učebnice. Uvidíte, že v pokoji, ve kterém se děti cítí dobře, bude hned snazší napsat si bez řečí domácí úkol. A když se rozhodnete pro kvalitní a rostoucí nábytek na míru, víckrát už dětský pokoj nebudete muset zařizovat. Šikovně zařízený pokoj jim totiž vydrží až do dospělosti.

Rádi vám poradíme, jak co nejlépe dětský pokoj zařídit, co by v něm nemělo chybět a jaké vychytávky můžete zvolit. Také vám ukážeme, jak by mohl vysněný pokoj vašich dětí ve skutečnosti vypadat. 3D návrhy to umí znázornit dokonale. Tak se stavte, nebo nás kontaktujte