Všude dobře, na chalupě nejlíp!

Češi byli ještě před pár lety známým národem chatařů a chalupářů. Co nám taky před rokem 89 zbývalo jiného? Odjet za hranice tak snadno jako dnes nešlo a potřeba „vypadnou z města“ na víkend pryč byla velká. I dnes, téměř třicet let po revoluci, u nás počet rekreačních chat roste. Češi se dokonce v jejich počtu na obyvatele řadí na druhé místo na světě, hned za Švédy. 

Chalupa, chata, roubenka, dřevěný srub. Ať odpočíváte kdekoli, určitě se tam chcete cítit jako doma (nebo možná ještě líp!). Víkendové domovy mají tu výhodu, že je využíváme jen ve volných dnech a tedy v dobrém rozmaru. Můžou si dovolit trochu toho nepohodlí a nepraktičnosti. Ale taky mohou být útulné, vysoce komfortní, moderně starobylé i pohodově venkovské. U Roháče & Fejty vám rádi vyrobíme nábytek na míru i poradíme, jak si zařídit chalupu. Záleží jen na vás…

Kuchyň je srdcem domu

I o víkendech, nebo možná právě hlavně o víkendech, věnujeme čas společnému rodinnému stravování. A k tomu je potřeba dobře zařízená kuchyň. Na chalupě nebudeme mít takové požadavky jako doma, ale bez pár základních věcí se určitě neobejdeme. Tím nejdůležitějším bude sporák. Ideálně takový, který zapadne do rustikálního stylu vaší chaloupky či chaty.

Falcon je jasnou volbou

Sporáky Falcon Classic svým vzhledem připomínají trouby našich prababiček a vrátí nás do dávných časů. Ovšem se všemi vymoženostmi dnešní doby. Skvěle nahradí i kachlová kamna, na kterých už dnes málokdo umí vařit. Tyto legendární sporáky jsou jedničkou mezi kuchyňskými pomocníky, které v sobě kombinují inovaci s tradicí. Vůbec první „falcoňák“ přišel na svět už v roce 1830 a za dlouhá léta svého života se stihl pořádně zdokonalit a zařadit mezi nejoblíbenější sporáky v Evropě. Zajímá vás víc? Roháč & Fejta nabízí oficiální distribuci i v České republice a rádi vám sporáky představí.

Inspirujte se v Provence

Máte doma moderní jednoduchou kuchyň a vždy jste toužili vařit i někde, kde to nevypadá jako z katalogu? Při zařizování venkovské kuchyně si to můžete dovolit. Nechte se inspirovat třeba levandulovou Provence. Klidně zkombinujte starý nábytek s tím novým. Nebo ještě líp – nechte si vyrobit nábytek snů na míru. Nejpraktičtější a finančně nejmíň náročné je nechat si zhotovit moderní linku rustikálního vzhledu a doplnit ji stávajícími, staršími kousky nábytku třeba po prababičce. Proč? Protože i venkovská víkendová kuchyň musí splňovat určitá kritéria a být praktická. Skanzenová kuchyň by sice vypadala na chalupě dokonale, ale už by se vám v ní asi špatně vařilo. Přece jen už jsme zvyklí vařit jinak než naši předkové. Důležité jsou také doplňky, které dotáhnou venkovskou kuchyň ve francouzském stylu k dokonalosti. Sušená levandule, obrázky z Francie, kameninová forma na beránka či bábovku, nádobí po babičce, polštářky sladěné s ubrusem a záclonami… Fantazii se meze nekladou, zvlášť jde-li o chalupu.

Venkovní posezení

Bez ohniště a venkovního posezení se žádný chatař v letních měsících neobejde. I pro tyto účely si můžete nechat vyrobit zahradní nábytek na míru přesně tak, aby zapadl do rázu krajiny a zároveň měl dlouhou životnost. Lehátka, stoly, židle, lavice, houpačky. Všechno vám rádi zhotovíme a na vás už pak bude jen víkendový relax…

3D návrhy pro lepší představu

Rozhodnete-li se pro nábytek na míru, přijďte se k nám poradit. Zdarma vám zpracujeme 3D návrh, díky němuž získáte jasnou představu o výsledné podobě vaší chaty či chalupy. Navíc vám pomůžeme i s výběrem pro vás nejvhodnějších materiálů. Kvalita je pro nás samozřejmě na prvním místě, proto vám poradíme to nejlepší dle vašich aktuálních možností.