Vestavěné skříně jako klenot místnosti

Vestavěné skříně nejsou jen ideálním úložným prostorem, ale zároveň i výraznou částí místnosti či chodby. Často se táhnou podél celé stěny, od podlahy až ke stropu, proto by měly mít i odpovídající vzhled. 

Možnosti řešení

Vestavěné skříně se maximálně přizpůsobí vašim možnostem a danému prostoru. Vyhledávané jsou rohové, podkrovní s bočním či zadním zešikmením, zcela nebo částečné vestavěné. Do této sekce úložných prostorů řadíme také „vestavěné“ skříně volně stojící, které slouží k rozdělení místnosti a oceníte je zejména při stěhování.

Vzhled skříní

Je jasné, že design vestavěné skříně půjde ruku v ruce s místností, kterou bude tato skříň „zdobit“. V dnešní době můžete volit nejrůznější barevné odstíny a kombinace, dřevo, lamino, ratan, bambus, kov, sklo… Skříně zdobené, jednoduché, masivní, výrazné, nenápadné, které splynou se stěnou. Skříně mohou být i různě členěny – krom dveří je mohou doplnit police, šuplíky či velká zrcadla. Záleží jen na vás a vašem vkusu.

V posledních letech jsou hitem barevná skla, která nejenže vypadají luxusně, ale zároveň celý prostor osvěží, prozáří a opticky zvětší. Jít můžete i do nejrůznějších obrázků, potisků, vzorů… Samozřejmě nejlepším řešením je skříň, která se sladí (barevně i stylově) se zbytkem nábytku v místnosti.

Nejlepším místem, kde upustit fantazii, jsou dětské pokoje. Do nich můžeme volit ty nejbarevnější skříně, hravé a zároveň praktické, které schovají všechny nepoužívané hračky, veškeré oblečení a třeba i koloběžku či kočárek pro panenky.

Systém otvírání

Vzhled skříní ovlivňuje i systém jejich otvírání. Samozřejmě nejčastějším a nejpraktičtějším řešením jsou posuvné dveře. Ty mají jednu nespornou výhodu – při otvírání nezasahují do prostoru a neubírají tak zbytečně místo.

Méně oblíbené, ale stále užívané jsou klasické panty. Snižují sice celkovou pořizovací cenu za skříň, ale pro malé prostory jde o skutečně nepraktický systém otvírání. Dalšími možnostmi jsou žaluzie, skládací dveře á la harmonika a jiné speciální systémy na přání zákazníka.

Zaujaly vás nepřeberné možnosti vestavěných skříní? Přijďte se k nám podívat, poradíme vám, jaká vestavěná skříň by byla pro váš domov či kancelář nejvhodnější, jaké materiály jsou nabízeny a společně bychom sladili i barevné odstíny tak, aby skříň sedla jako ulitá.