Udělejte si doma profi pracovnu

V dnešní domě stále více lidí využívá tzv. homeoffice a pracuje tak z domova. Ale pouhé připojení a počítač k tomu nestačí. Má-li člověk efektivně pracovat, potřebuje k tomu odpovídající a možná i trochu inspirativní zázemí. A není hned nutné vyčlenit takovému místu celý pokoj. Stačí si jen v bytě či domě udělat pracovní koutek.

Pohovka a konferenční stůl nestačí

Aby byla práce opravdu efektivní, sednout si na pohovku v obývacím pokoji asi nebude to pravé. Toto místo má většina z nás spojené s volným časem, sledováním filmů, lenošením… Proto se těžko bude soustředit na práci. O nepohodlném sezení s počítačem na klíně či konferenčním stolku nemluvě. Pokud se rozhodnete pro občasnou nebo dokonce pravidelnou práci z domova, nepodceňujte sílu prostředí. Každá domácí kancelář (pracovní koutek) by měla mít dostatek denního světla, kvalitní stůl, pohodlnou ergonomickou židli a praktický úložný prostor pro šanony a jiné kancelářské nezbytnosti.

Kvalitní stůl

Můžete si pořídit nějaký obyčejný z nábytkového řetězce a pořizovat si ho stále dokola, protože nic nevydrží. Nebo si můžete nechat vyrobit a mít doma skvost, který se dědí. To už je na vás. Nicméně i vhodná výška stolu významně ovlivňuje sedavou práci u počítače, na to při pořizování nezapomeňte. Bez pořádného stolu se zkrátka neobejdete. Máte-li doma víc místa, pak určitě přemýšlejte o stolu ve tvaru L. Máte u něj ucelený přehled o všem, co na stole leží. Pracovní plocha nabízí dostatek prostoru pro umístění regálů na nejčastěji používané dokumenty, zásobník na tužky, stojánek na záznamové lístky, lampu apod. Praktická je i výsuvná část na klávesnici.

Pokud ale toužíte po stolu jako ze starých časů, masivní dřevo, pár šuplíků a na pracovní ploše místo propisek sada na plnicí pero, taky neprohloupíte. V truhlářství Roháč & Fejta vám vyrobíme, co si řeknete. A navíc i poradíme, doporučíme nebo navrhneme v 3D, pro tu nejlepší možnou představu. Samozřejmě bude záležet i na celkovém stylu interiéru vašeho domova.

Posaďte se, zn. zdravě a pohodlně

Dnešní „zdravé“ židle umožňují především ergonomické sezení, což znamená, že se židle přizpůsobuje nám, ne my jí. Taková ergonomická židle má několik důležitých prvků – upravitelnou výšku sedáku, podpěrky pro ruce, nastavitelnou oporu zad, opěrku hlavy, kolečka, otáčecí a houpací mechanismus. Pryč s bolestmi zad, krční páteře a pánve, pryč s nesoustředěnou prací, pryč s únavou. Stačí si jen pořídit tu správnou židli.

No a když už máte židli a stůl, hurá do „zvelebování“. Nástěnka, výmalba, oblíbený hrnek na kávu, plánovací kalendář, stojánek na mobil… Zkrátka a jednoduše – udělejte vše proto, abyste se ve své domácí kanceláři cítili co nejlépe. Práce pak půjde sama.

A pokud byste chtěli pracovní kout či domácí kancelář na míru, zastavte se u nás. Rádi vám navrhneme to, po čem toužíte. Hodíme to do 3D návrhu a vy tak ještě před samotnou realizací uvidíte, jak to celé bude vypadat a co třeba ještě změníte.

Těšíme se na vás!