Plánujete novou kuchyň? Pak čtěte…

Kuchyň je nezbytnou součástí každého domu či bytu. Pro někoho je to místnost, kde tráví hodiny a hodiny, pro jiného jen okrasa, v níž se takřka nevyskytuje. A možná i proto, že je špatně zařízená. Pojďme se podívat, co v kuchyních frčí a co vám zpříjemní čas trávený v kuchyni. Truhlářství Roháč & Fejta vám to pak pomůže zrealizovat…

Nejen vaření

Kuchyň je častokrát srdcem domu, místem, kde se jídlo nejen připravuje, ale i konzumuje. Ve společnosti celé rodiny, příbuzných, přátel… Samozřejmě to nelze v mini panelákové verzi kuchyně. Ale máte-li to štěstí a disponujete prostornou kuchyní, zařiďte si ji pro pohodlné vaření i příjemné posezení u jídelního stolu. V posledních letech je velmi oblíbený tzv. ostrůvek. Opticky rozděluje kuchyň a dává větší prostor pro přípravu jídla, odkládání nádobí apod.

Moderní a luxusní vzhled

Toužíte-li po luxusu a moderním designu, pak popřemýšlejte o lakované kuchyni či kombinaci skla a kovu. Díky vysokému lesku působí luxusním, až exkluzivním dojmem. Paleta rozmanitých barevných provedení udělá z lakované kuchyně originální místnost. Volit můžete nejen vysoký lesk, ale i matnou či polomatnou variantu. Myslete však na to, že lakované a lesklé materiály se hodí především k minimalistickému vzhledu. V opačném případě by mohlo dojít k přeplácanosti až kýči.

Kvalitní materiály jsou základ

V kuchyni víc než kdekoli jinde jsou důležité kvalitní materiály. Vlhkost, mastnota, hojně využívané pracovní plochy, to vše vyžaduje opravdu odolné materiály, které musí být snadno omyvatelné a zároveň dobře vypadající.

Nebojte se rustikálního stylu ani v městském bytě

Líbí se vám venkovský styl á la Provence? Rustikální skříňky jako z roubenky v Krkonoších? Ale bydlíte v centru Brna, a tak máte pocit, že na takovou kuchyň můžete zapomenout? Chyba lávky! I v městském bytě může správně volený rustikální vzhled působit dobře. A zajímavě. Tak do toho. Přijďte se k nám poradit a něco určitě vymyslíme. Roháč & Fejta ví, jak na to a rád se o to s vámi podělí. Navíc můžete využít možnosti 3D návrhu, díky němuž přesně uvidíte, jak by vaše vysněná kuchyň vypadala ve skutečnosti.