Obývací pokoj snů? S Roháčem & Fejtou je to hračka!

Konečně máte možnost vytvořit si obývací pokoj přesně podle svých představ, ale nějak nevíte, jak to co nejlépe zrealizovat a dotáhnout až k dokonalosti? Pak čtěte dál, protože pro Vás máme řešení.

Obývací pokoj je ve většině domácností, jak už sám název napovídá, nejobývanějším místem. Slouží k odpočinku, setkávání, práci i stravování. Často totiž bývá spojený s domácí kanceláří, jídelnou, soukromým kinem, hernou… Nejeden z nás se večer potkává se svými nejbližšími právě v obýváku, ať už u televize nebo společného stolu.

Jeho zařizování je proto docela náročný úkol – musí splnit vše, co od něj členové domácnosti očekávají. Ideálním řešením je obývací pokoj na míru, tedy přesně podle Vašich představ. K tomu pomůže například moderní nástroj v podobě 3D návrhu, který Vám ukáže, jak by mohl obývací pokoj ve skutečnosti vypadat. Díky tomu se dají včas „vychytat mouchy“ a vše jednoduše upravit na obrazovce počítače. Společně s Vámi vše naplánujeme, navrhneme možnosti, které půjdou ruku v ruce s Vašimi představami, stanovíme si konkrétní termín a nakonec dorazíme do finále a 3D návrh uvedeme do života.

U Roháče & Fejty nabízíme vše, co do obývacího pokoje patří – sedací soupravy, stoly, počítačové, televizní i konferenční stolky, židle, skříně, knihovny, police, kompletní nábytkové stěny v nadčasovém designu, ale klidně i v tom starobylém, a celou řadu nejrůznějších doplňků.

Trocha inspirace

Jako u všech místností v domě či bytě i u obývacího pokoje by se mělo při zařizování myslet především na využití pro všechny členy domácnosti. Kritériem by neměly být módní trendy, ale především pohodlí, útulnost a příjemný pocit jeho obyvatel. Obývací pokoj jako vystřižený z módních časopisů o bydlení je sice fajn, ale pokud se v něm jeho majitelé necítí dobře, je to k ničemu. Nebudeme tady tedy propagovat nejnovější trendy, ale zkusíme Vás inspirovat jinak.

Útulně působí pokoje zařízené v přírodních tónech, právě přírodní barvy jsou moderní a zároveň nestárnoucí klasikou. Na stěnách můžete zkombinovat tapety s výmalbou, což v kombinaci s barevně ladicími závěsy, kobercem či polštářky na pohovce působí více než útulně. Přírodní barvy navíc uklidňují, chybí v nich rušivý element, takže po příchodu z práce nic nebrání relaxaci a klidnému večeru třeba u knížky.

Máte-li raději trochu odvážnější styl, inspirujte se třeba v 60. letech – oblé tvary, retro křesílka a pohovky, plasty, kov, syté barvy, trochu avantgardnější design, květinové vzory na kobercích, závěsech, dekorativních polštářích…

Oblíbené jsou i minimalistické varianty. V jednoduchosti je přece krása. Jednoduchý nábytek (kterého je tak akorát), decentní sedací souprava, dobře vypadající podlaha bez koberců… Moderní minimalismus vychází ze stylu městských bytů a volí ho především mladí lidé. Takto zařízený pokoj dává pocit vzdušnosti, volnosti a možná i trochu strohosti, což ale neznamená, že se v něm lidé necítí příjemně. Spoustě z nás vzdušné pokoje bez zbytečného nábytku vyhovují.

U všech stylů však platí – nebojte se barev, pokud se Vám líbí, nebraňte se odvážnějším doplňkům nebo netradičním tvarům. Nejdůležitější při zařizování obývacího pokoje, vlastně jakéhokoli pokoje, je Vaše pohodlí a příjemný pocit. Kde jinde se cítit líp než doma? Náš dům/byt, náš hrad a všude dobře, doma nejlíp, nezapomínejte na to…

Roháč & Fejta to umí!

Zakázkové stolařství a truhlářství Roháč & Fejta Vám vyrobí obývák přímo na míru. Letité zkušenosti jsou zárukou více než uspokojujícího výsledku a z obývacího pokoje se stane to nejoblíbenější místo všech členů domácnosti. Zakázkové výrobě nábytku se věnují od roku 1996 a za tu dobu vytvořili celou řadu obývacích pokojů, ložnicí či kuchyní, které dokonale odpovídaly představám klientů a zároveň splňovaly podmínky kvalitně provedené práce. Ta se vyznačuje i odborným poradenstvím a individuálním přístupem ke každému zákazníkovi.