Nábytek z obchodu, nebo na míru „šitý“?

Zařizujete si nové bydlení? Koupili jste chalupu a chystáte se ji pěkně zařídit? Už vás omrzel starý nábytek a uvažujete o velké změně? A pro co se rozhodnete? Pro cenově přijatelný nábytek z obchodních řetězců, který má doma každý druhý, nebo investujete do originálního nábytku, který bude vypadat přesně podle vašich představ a aktuálních potřeb? Pojďme porovnat rozdíly v nábytku na míru a tom sériově vyráběném.

Sériově vyráběný nábytek

Hlavní nevýhodou tohoto nábytku je především fakt, že kvalita ustupuje ceně. Nábytek se vyrábí ve velkém, jako na běžícím pásu, což sice sníží pořizovací náklady, ale stejně tak i životnost. Cenově výhodné produkty z obchodních řetězců s nábytkem jsou ideální pro studenty a jejich skromné studentské „priváty“ nebo pro mladé lidi, kteří si zařizují své první, tzv. startovací bydlení. Od takového nábytku se neočekává kdoví jak dlouhá životnost, naopak se počítá, že se brzy vymění. Největší výhodou sériově vyráběného nábytku tak zůstává bezesporu cena a rychlost – vyberete, vyzkoušíte a hned si můžete odvézt domů. Často jako stavebnici, s kterou si pak doma užijete pár hodin sestavování, lepení, skládání…

Nábytek na míru

Hodí se především pro ty, kteří už zařizují bydlení na delší dobu. Koupili jste byt či dům? Plánujete zařídit ho takříkajíc napořád? Rozhodli jste se investovat do kvality a nábytku, který bude vypadat přesně podle vašich představ? Anebo jen potřebujete asymetrický nábytek do podkroví či malých prostor? Pak je nábytek vyrobený na míru přesně pro vás. Budete si moct sami říct, jak bude vypadat a z jakého materiálu bude vyrobený. Díky dnešním technologiím ho navíc uvidíte ještě dřív, než zadáte truhlářům jeho výrobu. Umožní vám to počítačové 3D návrhy.

To jsou hlavní výhody nábytku na míru. Ale samozřejmě jsou tady i nevýhody. Mezi ty patří vyšší pořizovací náklady a delší doba výroby. Zkrátka nábytek si neodvezete z truhlářství hned. Ale to asi ani u nábytku na míru nikdo nečeká…

Roháč & Fejta poradí, doporučí, vyrobí

Stolařství a truhlářství Roháč & Fejta se věnuje zakázkové výrobě nábytku již od roku 1996 a za ty roky má na svém kontě celou řadu výrobků, které dokonale odpovídaly představám zákazníků a zároveň splňovaly i ty nejnáročnější podmínky kvalitně odvedené práce. Rozhodnete-li se pro nábytek na míru, v Roháči & Fejtovi se vás ujmou zkušení pracovníci, kteří vám nejen poradí, ale také pomohou s rozmístěním jednotlivých kousků za pomocí 3D návrhu. Uvidíte tak své představy v reálném světle.