Moderní kuchyň? Nechte si ji vyrobit na míru…

Co je moderní a co naopak dávno vyšlo z módy – to je věčný boj nejen v oblasti bydlení. Ale pojďme si shrnout, co dnes „frčí“ ve světě kuchyní. Třeba vás to inspiruje k nové, neokoukané, moderní a hlavně plně funkční kuchyni…

Nadčasový design nikdy neomrzí

V jednoduchosti je krása. Minimalistický vzhled, funkčnost prostor, originalita, čisté linie, hladké plochy, nerezová ocel, exotické dřeviny či mramor. Takto by se dala shrnout kuchyň v nadčasovém stylu. Samozřejmostí jsou zabudované spotřebiče a varná deska. Zkrátka čistota, jednoduchost a spojení nových funkčních postupů s tradičními hodnotami. Zvlášť do městského bytu se tento styl skutečně hodí.

Středový ostrůvek

Velké oblibě se v kuchyních těší středový ostrůvek. Je praktický, ale do malé panelákové kuchyně se nevleze. Nicméně ve větších kuchyních vytváří nejen skvělý prostor pro přípravu pokrmů, ale zastane i funkci jídelního stolu nebo posezení u skleničky dobrého vína. Samozřejmostí u ostrůvku je i dostatek odkládacích míst vhodných k ukládání a odkládání věcí.

Černá kuchyň? Trend roku 2015

Někomu to možná přijde zvláštní, ale tmavé až černé kuchyně jsou trendem letošního roku. Černá barva působí v kuchyni elegantně a odvážně a je nositelem jisté propracovanosti. Nebojte se ji použít, ale nezapomeňte, že černá barva se nehodí všude. Máte-li například malé prostory, raději volte bílou. A věřte nebo ne, černé barvě sluší víc než denní světlo umělé osvětlení.

K černé kuchyňské lince se pak nejlépe hodí lesklé povrchy a mramor či černý granit, dále metalické doplňky a kovové prvky na bateriích a dřezech. Vyšší cena je tady zárukou kvality a dlouhé životnosti.

Retro styl

Ale není povinností nikoho řídit se jen aktuálními trendy. Pokud se vám líbí retro styl, tak prosím. Kuchyně v tomto stylu jsou veselé, hravé a stejně funkční jako ty, co právě „letí“. Kuchyně ve stylu 50. – 60. let se vyznačují výraznými barvami, geometrickými vzory, syntetickými materiály, plastovými židlemi s měkkými sedáky nebo klasickým kredencem se skleněnou vitrínkou. Na trhu dnes seženete snad všechno a výjimkou nejsou ani stylové, technologicky vyspělé spotřebiče, které se však vzhledem vrací o pěkných pár desítek let zpátky. Do kulata zaoblené ledničky v nejrůznějších barvách ladící s retro sporákem a digestoří budou základem kuchyně, v níž se vrátíte v čase. Stylovým doplňkem se pak stane retro topinkovač a varná konvice, které se dnes dají sehnat v nejrůznějších barvách a provedeních.

Ať se vám líbí jakýkoli styl, ideálním řešením je vždy kuchyň na míru, která dokonale zapadne právě do vašeho bytu/domu. Využijete tak na maximum dané prostory a vše si přizpůsobíte přesně podle vašich představ. Stavte se v truhlářství Roháč & Fejta, rádi vám poradíme a vytvoříme názorný 3D návrh.