Malý byt? Nevadí, i s ním se dá kouzlit!

Vybavit prostorný byt hezkým a praktickým nábytkem není nic složitého. Ale vybavit malý či atypický byt, to se může někdy jevit jako oříšek. Ale i s malým prostorem se dá čarovat. Zkuste nábytek na míru, třeba ten z truhlářství Roháč & Fejta. Investice do něj se vám rozhodně vyplatí!

Malý prostor, velké možnosti

Disponujete-li bytem s vysokými stropy, máte předem vyhráno. Nechte si vyrobit tzv. patro, v jehož horní části vznikne prostor na spaní a v dolní místo pro pohovku či pracovní stůl. Pokoj tak bude rozdělený na obývací část a „ložnici“. Praktické jsou i různé vyvýšené stupínky, které v dolní části nabídnou úložný prostor nebo třeba i vysouvací lůžko pro návštěvu. Super praktické a dobře vypadající.

Ovšem pokud bydlíte v klasické panelákové garsonce nebo útulném podkroví, pak na patro můžete rovnou zapomenout. Ale nezoufejte, i tady existuje spousta šikovných tipů, jak byt opticky zvětšit a vybavit si ho účelně, pohodlně i stylově. Základem jsou světlé barvy, dostatečné osvětlení a zrcadlo místo obrazu. Potom přichází na řadu vhodný nábytek.

Vestavěný nábytek

Dokonalou službu vykoná vestavěná skříň od podlahy až ke stropu s posuvnými zrcadlovými dveřmi. Schováte do ní nejen celý svůj šatník, ale i spoustu dalších věcí. Místo velkého letiště věnujte energii nákupu vhodné a hlavně kvalitní rozkládací pohovky. Ve dne k sezení, v noci ke spaní. Ale pozor, pro každodenní spaní je nutné pořídit si opravdu kvalitní pohovku, která není určená jen k občasnému přespání.

3 v 1

Z jednoho pokoje můžete klidně vykouzlit tři – obývák, ložnici i pracovnu. Stačí jen správné uspořádání a chytrý nábytek, ideálně ten na míru, aby přesně pasoval do rozměrů vašeho bytu. Takový skládací stůl, který se schová do pěkné skříňky, je k nezaplacení. Skvělými doplňky jsou i police různých tvarů a barev. Nebojte se umístit knihovnu ve formě policového dílu až pod strop. Ušetříte místo a pokoj zajímavě oživíte.

Využijte každou píď

Každý malý byt má i svou předsíň. Ať už je sebemenší, vždy se snažte využít každý milimetr. V předsíni bývá ideálním řešením velká police přímo pod stropem, kterou můžete doplnit hezkým závěsem, který schová všechno, co tam uložíte (lyže, sezonní věci, sportovní náčiní atd.).

Zkrátka – nebojte se experimentovat a nechte si poradit tam, kde tomu rozumějí a mají dostatek zkušeností s výrobou nábytku na míru. Nebudete litovat, protože doma je tam, kde se cítíme nejlíp… Navštivte Roháče & Fejtu a dozvíte se vše potřebné.