Kuchyň v novém hávu? Je to hračka!

Pro někoho je kuchyň jen samozřejmou součástí domova, ve které tráví minimum času. Pro jiného je naopak kuchyň srdcem domova, místem setkávání s rodinou a přáteli, místem, kde se s láskou vaří a peče. Ať tak či onak, kuchyň je nezbytnou součástí každého bytu či domu. A i ona může být stylová a praktická zároveň.

Venkovský styl a francouzská elegance jdou ruku v ruce

Máte velkou kuchyň a tíhnete k útulnosti venkovských obydlí? Vyčarujte si nápaditou kuchyň s příchutí levandulové Provence nebo kuchyň ve stylu našich prababiček. Nebojte se kombinace starého rustikálního nábytku s tím novým. Základem jsou přírodní materiály, květinové vzory, záclony nebo chytré detaily. A máte-li opravdu prostornou kuchyň, klidně si pořiďte pravá kachlová kamna. Pokud však tolik místa nemáte, nechte se inspirovat sporáky Falcon, které vypadají jako z dávných dob (někdo by možná použil slovo „retro“), ale zároveň jsou funkční a technologicky vyspělé. Jejich nabídku najdete i u nás, u Roháče & Fejty.

Moderní, nadčasový design

V jednoduchosti je krása. Minimalistický vzhled, funkčnost prostor, originalita, čisté linie, hladké plochy, nerezová ocel, exotické dřeviny či mramor. Takto by se dala shrnout kuchyň v nadčasovém stylu. Samozřejmostí jsou zabudované spotřebiče a varná deska.

Retro v kuchyni? Proč ne!

Kuchyně ve stylu 50. – 60. let se vyznačují výraznými barvami, geometrickými vzory, syntetickými materiály, plastovými židlemi s měkkými sedáky nebo klasickým kredencem se skleněnou vitrínkou. Na trhu dnes seženete snad všechno a výjimkou nejsou ani stylové, technologicky vyspělé spotřebiče, které se však vzhledem vrací o pěkných pár desítek let zpátky. Do kulata zaoblené ledničky v nejrůznějších barvách ladící s retro sporákem a digestoří budou základem kuchyně, v níž se vrátíte v čase. Stylovým doplňkem se pak stane retro topinkovač a varná konvice, které se dnes dají sehnat v nejrůznějších barvách a provedeních.

Trendy v kuchyních

Není žádnou novinkou, že v oblasti kuchyní „frčí“ otevřený prostor, kuchyň se spojuje s jídelnou či obývacím pokojem. Oproti trendům uplynulých let se v současné době sází na větší útulnost a s ní související teplejší barvy. Prim hraje bezúchytkový systém a zavěšené spodní skříňky, což oceníte i při úklidu podlahy (už vám nebudou zavazet zbytečné nožičky). Vede béžová a bílá v kombinaci s dřevinami či dalšími barevnými odstíny. Velké kuchyňské skříňky umístěné v horní části místnosti vytlačují praktické závěsné systémy a nejrůznější police, které pomáhají k celkovému „provzdušnění“ prostoru. Ideálním řešením je nechat si takový systém vyrobit na míru. U Roháče & Fejty vám rádi poradíme a doporučíme pro vaši kuchyň to nejvhodnější.

Pokud víte přesně, po jaké kuchyni toužíte, přijďte k nám a poradíme se o možnostech zrealizovaní vaší představy…