Jak na panelákovou kuchyň

Kuchyně a koupelny v panelákových domech jsou pověstné tím, že jsou prostorově hodně skromné. Takovou kuchyni většinou tvoří jen linka s pár skříňkami a spotřebiči, případně menší jídelní stůl. O kuchyňském ostrůvku a jídelní části si mohou obyvatelé paneláků nechat většinou jen zdát, pokud se tedy nerozhodnou pro větší úpravy v rámci rekonstrukce. Ale i v obyčejném, klasickém panelákovém bytě si můžete dopřát krásnou a praktickou kuchyň.

Základem je kuchyňská linka. Samozřejmě ideálním řešením je ta na míru. Necháte si vyrobit skříňky i pracovní plochu přesně pro rozměry vaší kuchyně. Linka, šikovně rozmístěné, případně i schované spotřebiče, dřez, úložné prostory, skříňky. To vše v kuchyni potřebujeme. Ale často zůstává místo i na víc – třeba na posezení u menšího jídelního stolu. V tomto případě je skvělým řešením rohová lavice s úložným prostorem, která nezabere tolik místa jako židle a sedne si na ni víc lidí.

Kvalitní materiály se vyplatí

Stejně jako kdekoli jinde v bytě, i u kuchyně platí, že se v ní musí její obyvatelé cítit příjemně. Musí se jim líbit a funkčně vyhovovat. Volte barvy, které vás za půl roku neomrzí. A myslete na kvalitní materiály, které ustojí náročné podmínky při vaření. Skvělé jsou například povrchy z vícevrstvého laku, který je vysoce kvalitní, dokonale hladký a snadno čistitelný. Laky si hravě poradí s vlhkostí, jsou odolné vůči poškození a šetrné k životnímu prostředí. Obrovskou výhodou lakovaných kuchyní a lakovaného nábytku vůbec je možnost lokálních oprav a oživení lesku i po delší době užívání. A nezapomeňte na doplňky, které vaši kuchyň zútulní, například krátké záclony do oken, barevné chňapky, sedáky na židle, váza s levandulí na skříňce nad linkou, ozdobná nádoba na jar, stylové kořenky či nejrůznější dózy na potraviny. Detaily dotváří celek, nezapomínejte na to.

Garsonky a jednopokojové byty

V případě garsoniér se o kuchyni ani nedá mluvit. Jde o kuchyňskou linku zabudovanou přímo v pokoji. Ale i tady můžete vykouzlit příjemné místo pro vaření. Pro klasický sporák s troubou místo asi nevytvoříte, to už zabírá pračka. Ale můžete zvolit vhodnou alternativu, kterou je malá elektrická trouba a přenosná plotýnka. A co se týče linky, můžete ji stylově i barevně sladit se zbytkem nábytku v pokoji a mini kuchyňka pak do celku bytu krásně zapadne. Řešením je i optické oddělení obývací části od kuchyňské policovým dílem, který navíc může sloužit i jako pracovní plocha. Stejnou službu vykoná i pult s barovými židlemi. Při zařizování garsonek je určitě nejlepší a nejvýhodnější nábytek na míru a cenné rady od zkušených. Protože v tak malých bytech rozhoduje každý centimetr. Chytře rozmístěný nábytek dokáže zázraky.

Přijďte se k nám, do truhlářství Roháč & Fejta, poradit. Rozhodnete-li se pro kuchyň na míru, pak vám odborně poradíme a osobně s vámi probereme možnosti a vámi navrhované řešení. Abychom nezůstali jen v teoretické rovině, společně si projdeme i „místo činu“. Poté vám ZDARMA připravíme 3D vizualizaci, abyste si byli stoprocentně jistí, že finální výsledek bude odpovídat vašim představám. Věřte, že společně vymyslíme dokonalé řešení i té nejmenší kuchyně.