Dvojčata přináší dvojnásobnou radost, ale i dvojnásobnou starost. Své o tom ví každý rodič dvojčat (nebo dokonce vícerčat). Když trochu povyrostou, je potřeba myslet i na jejich zázemí, jejich dětský pokoj. Miminkům stačí dvě postýlky, přebalovací stůl a skříň. Předškoláci a školáci už mají nároky vyšší a pokoj musí nabídnout hrací prostor, ložnici a studovnu. Samozřejmě krát dvě…
S chytrým řešením a nábytkem na míru vytvoříme pokoj pro dva i z malé místnosti. Ne každý má možnost žít ve velkém rodinném domě. Většinou nám musí postačit byt, v němž mají děti jen jeden pokoj. Což vůbec není na škodu, sdílet od malička pokoj se sourozencem. Zvlášť když pokoj vnímají jako svou pevnost, svůj hrad, svůj vlastní prostor, ve kterém se cítí v bezpečí. Neváhejte je do zařizování zapojit. Ať si vyberou barvy, tapety, nábytek, ať pomůžou třeba s malováním a úklidem. Žít tam budou oni, ne vy.
Dětem, které stále rostou, se vyplatí pořídit tzv. rostoucí nábytek. Kvalitní stůl a židle jsou základ každého dětského a studentského pokoje. A pořídíte-li svým ratolestem rostoucí nábytek, může jim vydržet klidně až do maturity. Zatímco doplňky a hračky se budou v průběhu dospívání měnit, stůl a židle můžou zůstat v pokoji celé roky. Stačí jen při jeho pořizování myslet prakticky a zvolit decentnější provedení, které zapadne do dětského pokoje plného hraček stejně jako do „dospěláckého“ studentského pokoje. Na trhu je dnes nepřeberné množství zajímavých kousků, ale v případě rostoucího nábytku je výhodnější zvolit ten na míru. Budete tak mít jistotu, že je vyroben z kvalitních materiálů a přesně podle vašich představ. U Roháče & Fejty navíc můžete využít 3D vizualizaci, díky které uvidíte, jak se ten či onen kousek nábytku bude do dětského pokoje hodit a jak ho rozmístit co nejpraktičtěji.
Ideální umístění stolu je pak u okna, aby děti měly u učení co nejvíce denního světla. Pokud máte pokoj malý a jen s jedním oknem, zvolte stoly, které budou vedle sebe pod oknem. Klidně to může být jeden dlouhý stůl doplněný pojízdnými kontejnery se šuplíky. Zbytek pokoje pak může být opticky rozdělen na dvě části, aby dvojčata měla trochu svého vlastního prostoru.
V případě prostornější místnosti můžete postavit příčku a prostor rozdělit na dva pokojíky. Třeba jen částečně, oddělit spací část a hrací nechat společnou. Možností je spousta a záleží na konkrétním prostoru. Skvělým řešením, které šetří místo, je spaní v patře. Pod postelemi pak může vzniknout malý obývák nebo herna. Menší děti milují „bunkry“ a různé domečky, které pod patrovými postelemi můžete vytvořit.
Přijďte k nám a podíváme se, jaká kouzla se dají vyčarovat, když víte, jak na to. Ukážeme, jak by mohl vysněný pokoj vašich dětí ve skutečnosti vypadat – 3D návrhy to umí znázornit dokonale!
Těšíme se na vás.
POZOR: Změna adresy: Železná 762/16a, Brno – Horní Heršpice